Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Zvemne vás na svitavskou muzejní noc

Zvemne vás na svitavskou muzejní noc

17. 5. 2024

V pátek 24. května zahájíme v městském muzeu a galerii dvě nové výstavy.

Stane se tak v rámci svitavské muzejní noci, kterou v 17:00 odstartuje vernisáž výstavy Patrika a Anny Beaty Háblových – Hory a Místa, která bude umístěna v horních sálech, a výstavy Svitavský motosalon aneb historií motocyklu křížem krážem v přízemí našeho muzea.

Bezprostředně poté se rozběhnou herní a tvůrčí aktivity v muzejních dílnách a na muzejní zahradě. Na letošní rok jsme připravili:

• výrobu a malování dřevěných modelů motocyklů,
  • dočasné airbrush tetování,
  • kaligrafickou a výtvarnou dílnu.

Pokud vaše dítě dorazí na odrážedle či na kole, bude si moci vyzkoušet překážkovou dráhu a odměna ho nemine.

Součástí muzejní noci se rovněž stane malá ukázka funkčních historických motocyklů včele s legendární Čechií-Böhmerland z Národního technického muzea, které bude možné si nejen prohlédnout, ale také se u nich vyfotografovat.

V 17:30 proběhne komentovaná prohlídka výstavy Hory a Místa s Partikem Háblem, během které čeká na její účastníky jedno tvůrčí překvapení, určené zejména dětem.

Od 18:30 muzejní zahradu rozezní koncert známé svitavské kapely Točkolotoč a od 20:00 bude na programu komentovaná prohlídka výstavy Svitavský motosalon.

Ještě v 19:30 a poté ve 20:30 bude nejen pro zájemce o svitavskou historii a architekturu určena noční komentovaná prohlídka Ottendorferovy knihovny. Návštěvníci zhlédnou koncertní a přednáškové sály, ale i temnější zákoutí domu, tedy místa, která dosud zůstala veřejnosti skryta. Atmosféru doby dokreslí herecké a pantomimické výstupy členů divadla DOMA.

Závěr muzejní noci bude patřit tradičnímu čajovému obřadu, kterým provede paní Li Huang ze svitavského klubu esperantistů, a následnému koncertu, během něhož Michal Ehrenberger zahraje a představí hudební nástroj handpan.

Zajištěno bude rovněž občerstvení. S přáním hezkého počasí se těšíme na setkání s vámi.

Hynek Stříteský

vložila: Kateřina Kotasová