Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » známe nejlepší svitavské žáky a žákyně

známe nejlepší svitavské žáky a žákyně

25. 6. 2024

Ke konci školního roku se odbor školství a kultury každoročně obrací na ředitele svitavských škol, aby nominovali žákyně a žáky do ankety Nejlepší žákyně a žák města Svitavy. Tyto žáky, kteří příkladně zvládli studium, měli výborný prospěch, zapojili se do soutěží, případně dosáhli jiného úspěchu nebo vykonali záslužný čin, následně schvaluje Rada města Svitavy.

Vítězové letošní ankety se včera sešli v obřadní síni Langerovy vily, aby za hojného doprovodu pedagogů, rodičů a příbuzných slavnostně převzali ocenění. Všem ještě jednou touto cestou gratulujeme a přejeme mnoho dalších studijních úspěchů!

• Tomáš Mrštný (ZŠ T. G. Masaryka)
  • Nikita Kotěrová (ZŠ Riegrova)
  • Ondřej Partyš (ZŠ náměstí Míru)
  • Helena Bálková (ZŠ a MŠ Sokolovská)
  • Kateřina Václavíková (ZŠ Felberova)
  • Filip Vaverka (gymnázium)
  • Natálie Opatová (obchodní akademie)
  • Jiří Zloch (SOU Svitavy)
  • Anna Tláskalová (SZŠ Svitavy)

U této příležitosti se vedení města zároveň rozloučilo s Leošem Říhou, ředitelem SOU ve Svitavách, který po 28 letech ředitelování odchází koncem července do důchodu. K 1. srpnu ho v čele školského zařízení vystřídá Alice Štrajtová Štefková.

Celou fotogalerii najdete na městské zoneramě.