Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » úspěšná sezóna svitavské gymnastiky

úspěšná sezóna svitavské gymnastiky

26. 6. 2024

V sobotu 20.4. se uskutečnilo krajské kolo ve sportovní gymnastice v Ústí nad Orlicí. Z našeho oddílu se závodu zúčastnilo 15 gymnastek. V kraji soutěžily družstva z Poličky, České Třebové, Ústí nad Orlicí a Rybitví. Celkem jsme získali 4 zlaté medaile (Kalousová Beata, Kalousová Agnese, Koudelková Ella a Jan Marek) a další postupová místa na republikové finále v Doubí u Třeboně si vybojovala Bednářová Lucie, Otradovská Nikola a Ksenia Vershyna. Závod v Doubí se také vydařil. Beata si vybojovala individuální stříbro, Lucka s Agnese obsadily v soutěži družstev 3. místo a Jan Marek ve své kategorii zvítězil. Škoda, že v kategorii II. a IV. jsme obsadili jen bramborové pozice.

Další závodem byl gymnastický závod pražských věží. Nejvíce se dařilo Elle Koudelkové, která zvítězila v soutěži jednotlivců i v závodě na prostných. V soutěži družstev ještě přidala 3.místo. Kalousová Beata a Kružíková Kristýna v soutěži družstev obsadily také 3.místo.

Jelikož trénujeme i Teamgym, zúčastnili jsme se několika závodů.  Závod v Třebíči byl malou premiérou, protože děvčata přešla do kategorie Junior II a představila novou skladbu. V závodě obsadila 8.místo. Závod v Dobříši byl trochu smolný. Bramborová medaile a ztráta 0,1 bodu na 3. místo. Sezonu jsme zakončili na Brněnském poháru 7.místem. V této kategorii jsme nováčci a v konkurenci s o 4 roky staršími soupeři si nevedeme vůbec špatně.

Na konci srpna nás čeká oblíbené soustředění ve Zlíně.

Pokud i vy máte doma malou treperendu která ráda cvičí, přijďte s ní v září do našeho kroužku gymnastiky. Může to zkusit s námi.