Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Provádíme deratizaci ve městě, přidáte se?

Provádíme deratizaci ve městě, přidáte se?

10. 5. 2024

Město Svitavy pravidelně provádí regulaci počtu hlodavců na svém území. V listopadu specializované firmy provádějí podzimní etapu, nyní nastal čas pro etapu jarní. Do konce května budou položeny nástrahy na veřejných prostranstvích, v objektech ve správě města Svitavy a také v městské kanalizaci.

Účast na deratizaci je pro občany a některé další subjekty zatím věcí dobrovolnou, ale bylo by velmi žádoucí, aby se do plošné deratizace zapojilo co nejvíce lidí a výsledný efekt byl co největší. Nástrahy je možno zakoupit v obchodě či oslovit specializovanou firmu. Případné otázky vám rádi zodpovíme na odboru životního prostředí MěÚ Svitavy. Předem děkujeme za součinnost.

Pro úspěšnost opatření je také důležité dodržovat několik zásad:

• nesplachovat zbytky jídla do WC (v kanalizaci tyto zbytky slouží jako potrava),
  • uchovávat krmení pro domácí zvířectvo chráněné před vniknutím potkanů,
  • udržovat pořádek v objektech, aby neposkytovaly úkryt či zdroj potravy.

Iva Hamerská, odbor životního prostředí

vložila: Kateřina Kotasová