Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Prázdninové setkání jubilantů

Prázdninové setkání jubilantů

24. 7. 2024

Přibližně jednou za dva měsíce jsou na radnici zváni občané města, kteří slaví významné životní jubileum (80, 85, 90, 91, 92… let). Včera se jich v obřadní síni Langerovy vily sešlo patnáct a společně mohli debatovat o tom, jak se život ve Svitavách za poslední desítky let mění.

Osobně jim tentokrát poblahopřáli starosta David Šimek a místostarosta Pavel Čížek, kteří přítomným představili nejbližší projekty týkající se především sociální oblasti. Pracovnice odboru sociálních věcí pro oslavence připravily také drobné občerstvení a dáreček na památku výročí.

Největší diskuzi vyvolalo svitavské náměstí, jehož „oživení“ bývá častým tématem na takových setkáních. Pan starosta v této záležitosti připomněl možnost využití financí z Fondu regenerace památek, díky kterému město Svitavy přispívá majitelům nemovitostí umístěných v památkové zóně Svitav na obnovu těchto objektů, a to až do výše 50 % nákladů. I přes tuto pobídku se ale vlastníci do rekonstrukcí příliš nepouští.

Přejeme jubilantům ještě jednou pevné zdraví a mnoho spokojenosti!

Na celou fotogalerii se můžete podívat ZDE.