Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » omezení průchodu za poštou v Lánech

omezení průchodu za poštou v Lánech

2. 7. 2024

V závěru loňského roku řešil odbor životního prostředí možné znečištění pozemků města kvůli připravované demolici objektu bývalé čistírny odpadních vod provozu barevny podniku Vigona v ulici Zahradní. Na základě odebraných vzorků totiž bylo nasnadě předpokládat kontaminaci celého prostoru.

Město Svitavy se proto rozhodlo objednat zpracování analýzy, která posoudí a vyhodnotí potenciální kontaminaci pozemku soukromého vlastníka i přilehlých městských pozemků a posoudí skutečná rizika pro lidské zdraví a okolní ekosystémy. Zároveň bude analýza obsahovat rozsah a postup sanačních prací, které by případná rizika měly eliminovat. Tento postup bude následně předložen k realizaci současnému vlastníkovi objektu ČOV.

Od 20. června tak probíhají na pozemku bývalé čistírny a přilehlých pozemcích vrtné práce, které k vyhodnocení poslouží. Práce jsou spojeny s pohybem techniky a vyšší mírou hluku. Během tohoto týdne navíc dojde k omezení v okolí pozemku a nebude patrně možné po nezbytně nutnou dobu využívat zkratky na „Vějíř“ z ulice Zahradní (zadem kolem pošty).