Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Ocenili jsme Svitavské seniory roku 2024

Ocenili jsme Svitavské seniory roku 2024

2. 10. 2024

Přímo na Mezinárodní den seniorů, který od roku 1991 každoročně připadá na 1. října, předalo vedení města ve Fabrice ocenění Svitavskému seniorovi a seniorce roku 2024. V letošním třetím ročníku vybírala rada seniorů z šesti došlých nominací. Ty mohou posílat nejen organizace a spolky, ale také občané Svitav.

Svitavským seniorem roku 2024 se stal Otto Daněk, dlouholetý a zasloužilý člen oddílu kopané. Po hráčské kariéře se ujal role funkcionářské, klubu tak dlouhá léta věnuje spoustu času a energie. Také díky jeho aktivitě a nadšení se daří celé fotbalové organizaci růst.

Cenu Svitavské seniorky roku 2024 získala Zdena Cupalová, která svůj život zasvětila práci s osobami se zdravotním postižením. Brzy po škole začala pracovat ve Svazu invalidů, později Svazu postižených civilizačními chorobami. Podílela se na organizování rekondičních pobytů pro osoby se zdravotním postižením, jak v rámci České republiky, tak do zahraničí (např. do Chorvatska či na Slovensko). Podílela se také na organizování pravidelného cvičení pro děti i dospělé osoby se zdravotním postižením. Udílené se ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit, a tak za ni převzala ocenění neteř.

Kromě slavnostního vyhlášení si přítomní senioři mohli užít příjemné odpoledne v doprovodu známých písní v podání Markéty Sochorové a Romana Dobreva.

Oceněným i nominovaným seniorům touto cestou ještě jednou děkujeme za jejich záslužnou práci a inspirativní příběhy pro ostatní občany našeho města.