Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Nejlepší guláš uvařil svitavský radniční tým

Nejlepší guláš uvařil svitavský radniční tým

18. 7. 2024

Bohatý kulturní program, výstava nablýskaných veteránů, soutěže, nejrůznější druhy piv a spoustu dobrot k jídlu… to byly třinácté svitavské Pivní slavnosti. Připomeňte si je s námi v naší fotogalerii  plné momentek zachycených fotoaparátem Jiřího Marka.

Pivní slavnosti tradičně navštěvují delegace z našich partnerských měst, které se také aktivně zapojují do soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Návštěvníci slavností tak mohou ochutnat mezinárodní varianty tohoto pokrmu. Podle odborné poroty, v čele s mistrem kuchařem Václavem Šmerdou, uvařil letos nejlepší guláš svitavský radniční tým. Titul nejoblíbenějšího pivovaru obhájil pivovárek Na Kopečku.

Touto TOP akcí ale zajímavý letní program ve Svitavách rozhodně nekončí. Každou středu a sobotu můžete zavítat do letního kina, neděle patří v parku Jana Palacha divadelním představením a koncertům, v úterní večery pro změnu rozezní náměstí Struny v podlubí.

Na konci prázdnin pro vás samozřejmě připravujeme Pouť ke svatému Jiljí, která letos připadne na neděli 1. září. Už v týdnu před ní na vás čeká ale také zajímavý program, např. Řezbářský memoriál Aloise Petruse, páteční koncert kapely Slza, Slavnosti dechovek či Festival volnočasových aktivit…