Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » MPLA se změní na EasyPark

MPLA se změní na EasyPark

20. 12. 2023

Při platbách za parkovné se také ve Svitavách stává možnost placení přes mobilní telefon stále oblíbenější. Měsíčně tuto variantu využívá přibližně 500 řidičů. Doposud jste platby prováděli přes aplikaci MPLA. Společnost MPLA se ovšem stala součástí rodiny EasyPark, a tak bude nutné si do telefonu stáhnout aplikaci novou.

Aplikace EasyPark postupně nahradí v rámci celé České republiky aplikaci MPLA, jejíž chod by měl být ukončen do konce roku 2023. Potřebné informace pro přechod budou dostupné přímo v aplikaci MPLA a samotný převod by měl zabrat jen pár minut. Postup a odpovědi na časté dotazy najdete ZDE.

EasyPark je evropskou jedničkou v parkování, aplikaci tak využijete ve více než 2 200 městech po celé Evropě. Ve většině nových vozů je navíc dostupná i přes rozhraní Apple CarPlay a Android Auto, což vám umožní platit parkovné přímo z palubního systému vašeho vozu.

Ceník parkovného zůstává pro rok 2024 neměnný. Prvních 30 minut parkování na náměstí mají řidiči zdarma, následující hodina stojí 20 Kč. Každá další hodina vyjde na 30 Kč.

Dlouhodobé parkovací karty je možné zakoupit na obou podatelnách Městského úřadu Svitavy.