Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Kam v létě ve Svitavách za kulturou

Kam v létě ve Svitavách za kulturou

4. 7. 2024

Středisko kulturních služeb města Svitavy každoročně na léto připravuje pestrý kulturní program. Ani letos tomu nebude jinak.

Struny v podloubí

Letos máme před sebou již třetí ročník této zajímavé akce, která od 16. července do 20. srpna rozezní v každý úterní podvečer svitavské náměstí. Přijďte si před Nadační dům Josefa Plívy užít příjemnou letní atmosféru, pochutnejte si na něčem dobrém a dobijte energii. Žánrově je pro vás připravena pestrá směs, na jejímž dramaturgickém výběru pracovali Lukáš Moravec, Vladislav Steinbauer a Michal Kadlec. Koncerty začínají úderem 19. hodiny a jsou zdarma.

• 16. července se představí ANWI (mladá harfistka, zpěvačka a skladatelka) a Zdeněk Bína (kytarový virtuos známý z kapely minus123 minut).
  • 23. červenec bude patřit folku, vystoupí dvě kapely, Madalen a VeHiBa.
  • 30. července vás potěší s básněmi v písních v podání hlasu a kontrabasu svitavská rodačka Pavla Šefrnová, po které vystoupí duo Jana Vébrová a Petr Tichý s autorskými expresivními šansonovými písněmi Jany Vébrové.
  • 6. srpna vystoupí frontman kapely Vltava Robert Nebřenský, který představí své písně v jejich původní písničkářské podobě.
  • 13. srpna bude pódium nejdříve patřit česko-polské písničkářce Beatě Bocek, na kterou naváží dva členové skupiny Klíč, Pavla Marianová a Jan Janda.
  • 20. srpna uzavře letošní cyklus zpěvačka a akordeonistka Saša Niklíčková a oblíbená svitavská folk-rocková kapela Do Větru.

Léto v parku Jana Palacha
Prázdninové středy a soboty budou tradičně patřit letnímu kinu. Každou neděli si pak můžete v parku vychutnat odpolední siestu ve stínu pod vzrostlými stromy. Jednou za čtrnáct dní vás vždy čekají odpolední pohádky určené primárně dětem (14. 7., 28. 7., 11. 8. a 25. 8.), zbylé neděle je prostřídají hudební koncerty.

Program:

V sobotu 13. července nás čeká jedna z kulturních TOP akcí města, Pivní slavnosti. Náměstí bude v tuto dobu plné nejen zlatavého moku, ale také gulášů, muziky a historických aut. Více se o akce dočtete ZDE.

I když konec prázdnin děti často nevyhlížejí s radostí, přeci jen se ve Svitavách mají alespoň na co těšit. Ještě než nastoupí do školy, si budou moci užít Pouť ke svatému Jiljí, která letos připadne na neděli 1. září. Už v týdnu před ní nás čeká zajímavý program, např. Řezbářský memoriál Aloise Petruse, páteční koncert kapely Slza,Slavnosti dechovek či Festival volnočasových aktivit…

Užijte si ve Svitavách příjemné kulturní léto!