Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Dětský den, Kriminacht nebo velkolepý koncert

Dětský den, Kriminacht nebo velkolepý koncert

28. 5. 2024

Mezinárodní den dětí letos připadá na sobotu (1. června) a ve Svitavách si ho děti mohou přijít užít opět do parku Jana Palacha.

Mateřské centrum Krůček Svitavy pro děti od 14 hodin organizuje Den dětí plný her, soutěží a dalšího doprovodného programu.
Děti budou s hrací kartou (120 Kč / 100 Kč pro členy MC) plnit na připravených stanovištích různé výtvarné, pohybové či kreativní úkoly, po jejichž splnění na ně čeká odměna. A na co se mohou těšit? Na velké bubliny, kuličkodráhu, cákání barev na prostěradlo či malování na obličej...

DOPROVODNÝ PROGRAM

14:30 taneční vystoupení dětí z NK Díra Svitavy
15:00 ukázka agility (psí překážkové závody)
16:00 divadlo Tři pohádky

Městská knihovna si pro vás na sobotu připravila hned dvě akce.
Odpoledne si v baru u knihovny můžete zahrát svoji oblíbenou deskovou hru na již tradičním Deskohraní. Tentokrát si můžete i zasoutěžit o knižní ceny. Pro zkušené zaregistrované hráče (registrace na ke@booksy.cz) je připraven od 13:30 turnaj ve hře Bang! (4 skupiny po 4 hráčích), od 15:30 ve hře Na křídlech (5 hráčů).

Večer si pro změnu přijdou na své milovníci detektivek. Do Svitav poprvé zavítá Kriminacht. Toto večerní autorské čtení z detektivní literatury hostí města jako Vídeň, Berlín či Mnichov. V Litomyšli se Kriminacht uskuteční již počtvrté a pro letošní rok přizvala litomyšlská knihovna a galerie také tu svitavskou.

18:00 Petra Klabouchová / kavárna v parku Jana Palacha
19:30 David Urban / zahrady Sv. Vincence z Pauly
21:00 Kateřina Surmanová / knihovna
22:30 František Šmehlík / knihovna

Ve stejný den zavítá do Fabriky v 19 hodin Prague Film Orchestra se svým Koncertem filmové hudby. Pražský filmový orchestr pod taktovkou dirigenta Jiřího Korynty zahraje skladby z filmů Star Wars, Pán Prstenů, Games of Thrones, Harry Potter, Piráti z Karibiku a další známé melodie stříbrného plátna. O kvalitě koncertu svědčí fakt, že je téměř vyprodán. Pokud si pospíšíte, posledních pár vstupenek zakoupíte v síti SMSticket.