Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Další úpravy v zahradách Sv. Vincence z Pauly

Další úpravy v zahradách Sv. Vincence z Pauly

29. 7. 2024

Podle vypracované studie jsou zahrady Sv. Vincence z Pauly součástí zelené cesty městem, která umožní místním obyvatelům i turistům dostat se z centra příjemnou procházkou do okrajových částí Svitav (Brand, Vodárenský les a Langrův les). Jednotlivá území uvedená ve studii by se měla postupně opravit a zlepšit především v oblasti zeleně. A právě touto proměnou v posledních letech zahrady prochází…

Jejich dominantou se stal velký dřevěný altán, který je od jara do podzimu obklopený rozkvetlými květinami. Altán je využíván nejen jako úkryt před slunečními paprsky, je také ideálním místem pro pořádání menších kulturních či společenských akcí. Budoucí novomanželé ho navíc mohou využít pro svůj svatební obřad.

V loňském roce došlo ke zbourání nevzhledné zdi směrem k hlavní silnici, kterou nahradila nízká kamenná zídka. Letos nad ní byly vysázeny nižší keře a okrasné květiny. Začátkem letošního června proběhly na okraji zahrad další bourací práce. Tentokrát se týkaly zdi směřující k budově základní školy a současného kontejnerového přístřešku. Na jeho místě bylo vystaveno nové hnízdo na odkládání odpadu, které mnohem lépe zapadá do celé koncepce této lokality.

Ve čtvrtek 8. srpna by se mělo začít s pracemi, které zajistí správné odvodnění příjezdové komunikace. Z tohoto důvodu se předpokládá na přibližně jeden den s omezením průchodu na chodníku T. G. Masaryka. Poté postupně dojde ke zkulturnění průchodu mezi budovou základní školy a zahradami, který bude opět částečně doplněn zelení.