Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Zajímavá data o počasí ve Svitavách

Zajímavá data o počasí ve Svitavách

25. 4. 2023

Již přes rok je v provozu nová meteorologická stanice, díky které můžete podrobně sledovat nejen aktuální počasí ve městě, ale také zjistit zajímavá data a vývoj v již uplynulé době.

Co jsme vyčetli z údajů za rok 2022?

Průměrná teplota ve Svitavách byla v loňském roce 9,95 °C. Nejchladnějším dnem byl 14. prosinec, kdy teploty klesly na -14,5 °C. Naopak nejtepleji bylo 5. srpna, když „rtuť vyšplhala“ až na 35,8 °C. Nejvíce srážek spadlo v srpnu. Konkrétně nejdeštivějším dnem byl 15. srpen, v úhrnu spadlo v danou neděli 42,7 mm srážek.
Nejvíce nám foukalo v listopadu, 10. listopadu byla naměřená maximální rychlost větru 112,75 km/h.

A jak jsme na tom v průběhu letošního roku?

Nejchladnějším dnem byl letos 7. únor, kdy teplota klesla k -12,7 °C. Naopak nejtepleji bylo v průběhu právě uplynulé soboty 22. dubna, konkrétně 21,1 °C.

Chcete statistiky sledovat sami? Data z meteorologické stanice jsou přístupná i vám. Aktuální stav počasí, a od letošního roku nově navíc stav ovzduší, najdete na městském webu v sekci O městě – Aktuálně – Meteostanice.

Zde jsou uvedeny také přihlašovací údaje do aplikace Agdata City, ve které si můžete procházet statistiky libovolně dle vašich preferencí.