Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Žáci svitavských základních škol mají dětské zastupitelstvo

Žáci svitavských základních škol mají dětské zastupitelstvo

29. 11. 2023

Po přibližně deseti letech došlo k obnovení tradice, která se držela ještě za Maria Kučery. Své zastupitelstvo budou mít ve městě také děti a mládež.

Tento projekt si vzal pod svá křídla ředitel SVČ Tramtáryje a také radní města Svitavy Ondřej Komůrka. „Ještě při nástupu do funkce ředitele Střediska volného času jsem sám sobě dal úkol, že budu chtít navázat na tradici dětského parlamentu, který ve Svitavách fungoval za doby mého předchůdce, Maria Kučery. Díky takovému zastupitelstvu se k vedení města snáze dostanou podněty a informace od dětí ohledně záležitostí, které jim ve Svitavách chybí nebo které se jim třeba nelíbí,“ slibuje si radní Ondřej Komůrka. Dětské zastupitelstvo by mohlo fungovat také jako poradní orgán Rady města Svitavy.

Včera v odpoledních hodinách proběhlo úvodní setkání, na které byla vyslána vždy dvojice žáků ze základní školy. Jednotliví zástupci se krátce představili a vyslechli si od radního Komůrky nějaké vize o fungování dětského zastupitelstva (je možné, že oficiální název bude nakonec jiný). Do příštího setkání, na kterém se bude mj. volit starosta, mají za úkol sestavit stanovy, přijít s návrhem loga či posbírat nápady od svých spolužáků na změny v chodu města.