Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Z RaFíkova deníku aneb Svitavské příběhy vážně i nevážně

Z RaFíkova deníku aneb Svitavské příběhy vážně i nevážně

30. 11. 2023

„Moc se mi po městě blomcat nechce. V sobotu mám pravidelnou historickou periodu, do níž jsem se dostal po přechodu. Teda, po přechodu u Qanta, aby mne nezajelo nějaké auto, ale měl jsem dojít k Jelenovi, ale tam není přechod, takže by to nebylo ftipný.“ Těmito slovy začíná kniha s výběrem facebookových příspěvků Radka Fikejze, které se věnovaly svitavské historii.

Na jaře letošního roku jsme se obrátili zejména na svitavskou veřejnost se žádostí o pomoc s vydáním originálních a vtipných příběhů, jejichž prostřednictvím nás Radek Fikejz nejen seznamoval s novými informacemi o dějinách našeho města, ale zároveň nás dokázal i pobavit. Vše se nakonec povedlo a díky podpoře mnohých z vás kniha k Radkovým nedožitým padesátinám, nesoucí název Z RaFíkova deníku, spatří světlo světa.

Její křest se uskuteční v neděli 3. prosince 2023 v rámci vernisáže vánočních výstav, která začne ve svitavském muzeu a galerii v 15:00.

Na křest i vernisáž tradiční výstavy betlémů vás srdečně zveme!

Součástí výstavy bude opětovné zpřístupnění Velkého svitavského mechanického betlému s adventní hernou. Vedle tradičních betlémů se návštěvníci vernisáže mohou těšit i na velké překvapení. Tím je pozvánka na jedinečný zážitek – živý betlém v muzeu, kdy se děti z našeho výtvarného kroužku na krátký okamžik stanou herci a vykreslí magický okamžik narození Ježíše.

Hynek Stříteský

vložila: Kateřina Kotasová