Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Vzniknou na Svitavsku větrné elektrárny?

Vzniknou na Svitavsku větrné elektrárny?

10. 10. 2023

Česká energetika se mění, a tak se kvůli zapojení obnovitelných zdrojů energie hledají v České republice vhodné lokality pro výstavbu větrných elektráren. Z tohoto pohledu je zajímavou oblastí právě Svitavsko.

• Jaké jsou důvody pro zapojení obnovitelných zdrojů do energetického mixu ČR?
  • Jaké jsou klady a zápory větrných elektráren?
  • Proč je vhodná oblast Svitavska?

To, zda vyrostou na našem území větrné elektrárny, je velmi důležitým rozhodnutím. Nenechte si proto ujít ve čtvrtek 12. října od 18 hodin veřejnou besedu se zástupci společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje, s.r.o., která se uskuteční ve svitavském kině Vesmír. Dozvíte se nejen spoustu důležitých faktů, ale budete se také moci na cokoliv zeptat.

Již nyní můžete posílat své dotazy na energie@svitavy.cz (v rámci večera se pokusíme všechny zodpovědět).

Pokud nemůžete přijít osobně, můžete besedu sledovat živě na YouTube kanále města, kde bude po anonymizaci k dispozici ke zhlédnutí také záznam.

Bez souhlasu města Svitavy a společnosti ČEZ je zakázáno kopírování nebo další šíření prezentovaného materiálu.