Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Už se blíží zimní období

Už se blíží zimní období

24. 11. 2023

Zima a sníh s sebou nepřináší jen zimní radovánky, ale také různé komplikace spojené s náledím a sněhem, především na komunikacích. Od listopadu tak opět bedlivě sleduje aktuální dění společnost Sportes, která má zimní údržbu ve Svitavách na starosti.

Rozsah údržby zůstane pro nadcházející zimu téměř totožný s tím loňským, udržováno bude 46 km chodníků a 57 km vozovek. Došlo pouze k malým změnám na základě vyhodnocení požadavků od občanů a dokončených investičních akcí města Svitavy. Údržba vozovek je rozčleněna do pěti tras, údržba chodníků do tras sedmi. „Bohužel není v našich silách obhospodařit všechny městské chodníky, plán údržby je ale sestaven tak, aby se lidé mohli po Svitavách v zimě bezpečně pohybovat, i když třeba musí přejít na druhý chodník,“ vysvětluje Bronislav Olšán, jednatel společnosti Sportes a dodává, že zimní údržba má především zajistit zmírnění následků zimy.

Pokud máte podněty k přidání, podle vás, důležitých neudržovaných úseků do plánu zimní údržby, můžete se obracet na bronislav.olsan@sportes.svitavy.cz.

V průběhu listopadu také dochází k označení neudržovaných chodníků cedulkami přímo v terénu. „Z této varianty nejsme úplně nadšení, po debatách s právním oddělením se ovšem tento systém jeví jako nutný. Ať už z důvodu lepší informovanosti chodců přímo v místě neudržovaného úseku, tak především z hlediska možných komplikací při likvidaci nějaké pojistné události ze strany pojišťovny,“ dodala k instalaci místostarostka Ditta Kukaňová. Žádáme vás, abyste cedulky neničili, v březnu z ulic opět zmizí.

Plán zimní údržby s informacemi o jednotlivých trasách a způsobech údržby, který odsouhlasila Rada města Svitavy v průběhu října, najdete v příloze.

Navíc jsme pro vás připravili přehlednou mapu zimní údržby, ve které snadno dohledáte udržované a neudržované komunikace, udržované chodníky, schody či mosty: https://www.svitavy.cz/zimni-udrzba/