Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Už jste viděli výmalby ve městě?

Už jste viděli výmalby ve městě?

5. 10. 2023

Při procházce městem si jistě všímáte, že některé plochy jsou, a to většinou opakovaně, ničeny výtvory sprejerů. Vzhledem k nákladům na jejich odstraňování se zástupci města rozhodli vydat jinou cestou, než pouhým neustálým přemalováváním.

Koncem dubna se na sociální síti "vyhlásila soutěž“ na sprejera/umělce, který by vylepšil stěnu jedné budovy v městské části Lány. Z došlých návrhů byla vybraná paní malířka Martina Tanušková, která v srpnu danou budovu zkrášlila a nyní dokončila také ozvláštnění jedné z budov na zmodernizovaném sběrném dvoře a zídku u kontejnerového stání v ulici Palackého.

Práci ocenil sám starosta David Šimek: „Martině moc děkujeme za zkrášlení veřejného prostoru. Příští rok budeme pokračovat v dalších místech.“ Máme se tedy na co těšit!