Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka

2. 1. 2023

Donést naději a požehnání do každého domu a bytu ve Svitavách se opět vydají tři králové, aby jej označili zkratkou K+M+B.

I když by se  dala při odchodu z domu použít jako upomínka "klíče, mobil, brýle", ve skutečnosti znamená  Christus mansionem benedicat, tedy Kristus požehnej tomuto domu. Králové ale nebudou jen tři, ve Svitavách jich letos vyrazí hned 60!, a to v termínu od 2. do 15. ledna. Prosím, otevřete jim své dveře, a pokud můžete, podpořte finančně tuto sbírku.

Letošní výtěžek bude určen zejména na zajištění dostupnosti našich terénních služeb pro seniory a na přímou pomoc rodinám s dětmi či seniorům, kteří se ocitnou v nepříznivé sociální situaci. Dá se očekávat, že někteří občané finanční tíseň pocítí, vzhledem ke všem okolnostem a rostoucím cenám. Pak bude potřeba mít finanční  prostředky k účinné pomoci. Část sbírky pak již tradičně pomáhá ve světě prostřednictvím projektů Charity Česká republika.

Pokud vás králové nezastihnou doma, můžete přispět do tzv. online kasičky, kterou najdete na www.trikralovasbirka.cz nebo zasláním na bankovní účet TKS variabilní symbol 777970064 k účtu č. 66008822/0800.

Přispět můžete také do  některé z kasiček, které jsou na různých místech ve Svitavách (zejména v obchodech):

O průběhu a výsledku sbírky vás budeme informovat na našich webových a facebookových stránkách a také v Našem městě. Poděkování patří každému, kdo sbírku jakkoliv podpoří. Pokud víte o někom, kdo by si pomoc z Tříkrálové sbírky zasloužil a potřeboval ji, ozvěte se.

QR kód Svitav pro Tříkrálovou sbírku:

Do Nového roku vám všem přeji zdraví, spokojenost a již zmíněné Boží požehnání. Za Charitu Svitavy Vendula Kouřilová

Vložila: Petra Soukupová