Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Trápí vás vysoké platby za energie?

Trápí vás vysoké platby za energie?

14. 2. 2023

Vysoké ceny energií nenechávají klidným žádného občana. Přímo ve městě ale najdete organizace, na které se můžete obrátit o pomoc.

Úřad práce ČR
Na pobočkách Úřadu práce ČR vám „energoporadci“ poskytnou tipy na okamžité úspory. Ve Svitavách působí do konce května jako energoporadce Jan Jansa (e-mail: jan.jansa@uradprace.cz, tel. číslo: 950 163 446), kterého zastihnete v kanceláři č. 302, a to v pondělí a ve středu od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:00

Energoporadce poskytuje klientům Úřadu práce ČR zejména:

• bezplatné energetické poradenství
  • informace ohledně dotačního programu Nová zelená úsporám Light
  • praktické rady jak zkrotit účty za elektřinu a vytápění
  • praktické rady jak zvýšit energetickou soběstačnost budov

MAS Svitava
Ušetřit vám mohou pomoci různá opatření na snížení spotřeby energií (zateplení fasády, výměna oken apod.). Finanční prostředky na ně můžete získat díky dotacím z programu Nová zelená úsporám nebo také z programu Nová zelená úsporám Light, který je určen pro nízkopříjmové domácnosti (více informací naleznete zde). Ve Svitavách vám s vyplněním žádosti o dotaci z tohoto programu pomůže MAS Svitava.

KC Pestalozzi
Pokud jste se již dostali do finančních problémů, nedokážete splácet výdaje a dostáváte se do dluhové spirály, s postupem vhodného oddlužení vám mohou  zdarma poradit např. pracovníci Krizového centra J. J. Pestalozziho nacházejícího se na Milady Horákové 10.

Jak můžete začít ihned šetřit?

• místo trvale otevřené ventilačky větrejte krátce naplno otevřeným oknem
  • nezapomínejte zhasínat světla při odchodu
  • zapínejte spotřebiče až při úplném naplnění
  • vařte na odpovídající velikosti plotny