Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Světlanka opět ožije

Světlanka opět ožije

19. 12. 2023

V říjnu letošního roku byla dokončena rekonstrukce objektu Světlanky – centra denních služeb, jejímž poskytovatelem je Charita Svitavy.

Cílem projektu byly stavební úpravy, které řešily nevyhovující stav budovy. Provedeno bylo zateplení objektu, byly vyměněny výplně otvorů, povrchy, instalace, byly položeny nové podlahy a dále byla měněna otopná soustava včetně kotlů.
Součástí projektu se staly i úpravy venkovního prostranství. Konkrétně se jednalo o zbudování venkovní terasy, zábradlí a chodníku.

Charita Svitavy, která dočasně přesunula své služby do domu s pečovatelskou službou ve svitavské městské části Lány, se do zrekonstruovaného objektu začne stěhovat v průběhu ledna.

Projekt Světlanka – stavební úpravy objektu, Jungmannova 1558/6, Svitavy byl realizován za přispění finančních prostředků z programu REACT-EU z Integrovaného regionálního operačního programu, pod reg. číslo CZ.06.6.127/0.0./0.0./21_124/0017371.

Veronika Šlamborová

vložila: Kateřina Kotasová