Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Svátek seniorů

Svátek seniorů

29. 9. 2023

Od roku 1991 se v první říjnový den slaví Mezinárodní den seniorů. Ačkoliv se na různých místech slaví různými způsoby, jeho poslání je stejné. Na jedné straně jde o poděkování seniorům za jejich přínos. Na straně druhé pak o zvýšení povědomí o problémech, se kterými se lidé ve stáří potýkají.

Vzpomeňme si proto (nejen) v tento den na své rodiče, prarodiče a známé. Zavolejme jim nebo je pozvěme na něco dobrého a užijme si společně strávený čas.

Vážíme si toho, že ve Svitavách máme hned několik organizací, ve kterých se senioři sdružují a díky nimž se mohou účastnit mnoha zajímavých aktivit.

Právě aktivní svitavské seniory, kteří svojí výjimečnou činností ovlivňují nejen své vrstevníky, ale také ostatní občany našeho města, oceníme již podruhé titulem Svitavsý senior / seniorka roku. Z došlých nominací vybrala Rada seniorů města Svitavy vítěze, kterému předá ocenění patronka ankety Ditta Kukaňová v rámci slavnostního setkání. To je pro svitavské seniory připraveno k oslavám svátku seniorů v úterý 3. října od 13 hodin ve Fabrice. Prozatím můžeme prozradit, že ocenění in memoriam se dočká Anna Petrová, zakladatelka svitavského mateřského centra.

Po vyhlášení bude následovat zábavná hudební talk show zpěváka Standy Hložka, moderátora Martina Hrdinky a zpěvačky Šárky Markové. Přijďte si poslechnout hity, které za svou kariéru nazpíval jeden z našich nepopulárnějších zpěváků, a pobavit se historkami z natáčení hitů, nahrávacích studií, muzikálových pódií nebo televizních programů. Po skončení pořadu proběhne autogramiáda účastníků.

Akce se koná pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a místostarostky Ditty Kukaňové a jste na ni, svitavští senioři, srdečně zváni.

Slavnostní setkání je příležitostí poděkovat aktivním seniorům za jejich dlouhodobou dobrovolnickou práci pro starší a handicapované občany. V úvodu proběhne předání ocenění Svitavského seniora/ky roku 2023. Komu předá patronka a místostarostka Dita Kukaňová cenu se dozvíme až poté, co o jejím udělení rozhodne Rada seniorů města Svitavy.
Následovat bude zábavná hudební talk show zpěváka Standy Hložka, moderátora Martina Hrdinky a zpěvačky Šárky Markové. Po skončení pořadu se uskuteční autogramiáda.

Akce se koná pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a místostarostky Ditty Kukaňové.

Zveme všechny svitavské seniory!