Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » sváteční odpoledne pro seniory

sváteční odpoledne pro seniory

4. 10. 2022

Město Svitavy spolu s Klubem seniorů připravilo pro seniory u příležitosti Dne seniorů dárek v podobě svátečního odpoledne, které proběhne dnes, v úterý 4. října, od 13 hodin ve Fabrice.

Součástí programu bude slavnostní ocenění svitavského Seniora/Seniorky roku 2022. Jedná se o první ročník udílení této ceny, nad kterou převzala patronát místostarostka Ditta Kukaňová.
Během letních prázdnin podávaly instituce a spolky, které jsou ve své činnosti zaměřené nebo zřízené na péči o seniory své nominace, z nichž Rada seniorů pečlivě vybrala vítěze. Toho se dozvíme právě dnes.

Cílem ceny Senior/ka roku je podpora seniorů jako významné skupiny občanů a ocenění těch, kteří svou aktivitou ovlivňují nejen své vrstevníky, ale i ostatní.  Ocenění má tedy inspirovat ostatní seniory v jejich vlastním životě a posilovat jejich sebevědomí a sebedůvěru.
Oceňovaný senior, seniorka obdrží plaketu zhotovenou svitavským uměleckým slévačem Martinem Horkým, pamětní list a drobný dárek. Prozatím mohu prozradit, že Jindřich Zrůstek, který v dubnu letošního roku opustil naše řady, získá ocenění in memoriam,“ nastínila vedoucí sociálního odboru MěÚ Svitavy Šárka Řehořová.

Po vyhlášení přijde na řadu kulturní program, kterého se ujme italský zpěvák Andrea Andrei a trojice hereček a zpěvaček  Sandry Pogodové, Jitky Asterové a Lindy Finkové v rámci zábavné talk show Sirény na cestách.

Svitavské seniory srdečně na akci zveme!