Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Startuje anketa Svitavský senior/ka roku 2024

Startuje anketa Svitavský senior/ka roku 2024

20. 6. 2024

Máte ve svém okolí seniora, o kterém si myslíte, že jeho životní příběh může inspirovat i ostatní? Pak neváhejte a nominujte ho v anketě Svitavský senior/seniorka roku 2024, kterou již potřetí vyhlašuje město Svitavy.

Cílem ankety je podpora seniorů jako významné skupiny občanů a ocenění těch, kteří svou výjimečnou aktivitou ovlivňují nejen své vrstevníky, ale i ostatní občany našeho města. Ocenění má inspirovat ostatní seniory v jejich vlastním životě a také posilovat jejich sebevědomí.
Ve výjimečných případech lze i toto ocenění udělit „in memoriam“.

Nominace na cenu Svitavský senior/seniorka roku mohou podávat:

• občané starší 18 let,
  • spolky, které se zaměřují na seniory a které pro ně organizují různě zaměřené aktivity,
  • instituce, které jsou ve své činnosti zaměřené nebo zřízené na péči o seniory.

Nominovat lze jednotlivce, kteří:

• se dlouhodobě angažují ve prospěch řešení veřejných seniorských problémů ve městě,
  • konkrétně a dlouhodobě pomáhají seniorům,
  • provozují a organizují aktivity ve prospěch seniorů,
  • společensky významně využívají celoživotní kvalifikace ve prospěch seniorů (lékaři, učitelé, odborníci na sociální oblast, právníci se zaměřením na lidská práva apod.).

Navrhnout na ocenění lze občana města Svitavy, kterému je minimálně 65 let, a to prostřednictvím nominačního listu v termínu od 20. 6. 2024 do 20. 9. 2024. Do formuláře je zapotřebí kromě informací o nominovaném uvést také důvod, proč právě on by se měl stát seniorem roku. O vítězi nerozhoduje počet zaslaných nominací, ale Rada seniorů.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhne u příležitosti oslav svátku seniorů dne 1. 10. 2024 ve Fabrice.

Na vyžádání lze tištěnou podobu nominačního listu zaslat také poštou, nebo jej vyplnit na podatelnách Městského úřadu a v Městském nformačním centru. V případě vašeho zájmu kontaktujte Město Svitavy, odbor sociálních věcí a zdravotnictví, případně sarka.rehorova@svitavy.cz, radnice@svitavy.cz

Šárka Řehořová

vložila: Kateřina Kotasová