Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Seniorkou roku je paní Hrušková

Seniorkou roku je paní Hrušková

5. 10. 2023

V rámci oslav Mezinárodního dne seniorů uspořádal Klub seniorů Svitavy zábavné odpoledne pro svitavské seniory. V jeho průběhu došlo k vyhlášení ankety Svitavský senior/seniorka roku 2023, kterým se oceňují aktivní svitavští senioři, kteří svojí výjimečnou činností ovlivňují nejen své vrstevníky, ale také ostatní občany města.

Pro rok 2023 získala titul paní Božena Hrušková, kterou nominovaly hned tři organizace (Klub seniorů Svitavy, Charita Svitavy a Salvie Svitavy).

Paní Hrušková zasvětila celý svůj aktivní život práci se seniory a osobami se zdravotním postižením. Vystudovala zdravotní školu, pracovala jako zdravotní sestra, posléze jako vedoucí pečovatelské služby. Od roku 2001 byla jmenována do funkce ředitelky Charity Svitavy, od města Svitavy získala do nájmu dům Světlanky, ve kterém Charita Svitavy začala poskytovat centrum denních služeb. Podle slov současné ředitelky Venduly Kouřilové by nebylo profesionální Charity Svitavy, nebýt paní Hruškové. V důchodu také nezahálela a pracovala jako vedoucí Klubu seniorů Svitavy. Byla vždy ochotna seniory vyslechnout, a pokud to bylo v jejích možnostech, tak jim i pomoci.

In memoriam byla oceněna Anna Petrová, zakladatelka svitavského mateřského centra. Na paní Petrovou dodnes s láskou vzpomínají mj. v Azylovém domě pro matky s dětmi, kam pravidelně docházela a pomáhala s výukou i doplňkovým programem.

Po vyhlášení, kterého se zúčastnil kromě zástupců města také Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za oblast neziskového sektoru a sociální věci, mohla naplno odstartovat zábavná hudební talk show zpěváka Standy Hložka, moderátora Martina Hrdinky a zpěvačky Šárky Markové.

Momentky z odpoledne si můžete prohlédnout v naší fotogalerii  (foto: Petr Horák).