Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Senior / Seniorka roku

Senior / Seniorka roku

5. 10. 2022

V rámci zábavného odpoledne připraveného pro seniory k Mezinárodnímu dni seniorů, který připadá každoročně na 1. října, proběhlo vyhlášení nové městské ankety „Senior / Seniorka roku".

Z došlých nominací byly vybrány tři dámy, ze kterých vzešla vítězka. Tou se stala paní Růžena Voříšková, která převzala z rukou místostarostů Pavla Čížka a Ditty Kukaňové plaketu zhotovenou svitavským uměleckým slévačem Martinem Horkým, pamětní list a drobný dárek.

Paní Voříšková celý svůj aktivní život zasvětila osobám se zdravotním postižením. Byla místopředsedkyní Základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami ve Svitavách (ZO SPCCH), úsekovým důvěrníkem i členkou výboru ZO. Podílela se na organizaci zájezdů, vycházek, sportovních a kulturních akcí, ozdravných pobytů a výstav ručních prací členů organizace. Svoje ruční výrobky darovala do MŠ, Charity, azylových domů, kojeneckého ústavu i MC Krůček.

Dojemnou chvíli zažili všichni přítomní v sále, když byl in memoriam oceněn pan Jindřich Zrůstek, který v dubnu letošního roku opustil naše řady.  Cenu za něj převzala dcera.

Pan Zrůstek byl jedním z prvních pacientů v ČR, kterému byla v 28 letech transplantována chlopeň. Celý svůj další život věnoval lidem se zdravotním postižením. Byl prvním předsedou okresní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami, stál u zrodu dnešní Salvie a byl to on, kdo pro ni navrhl tak krásný název podle léčivé byliny - šalvěj. Byl také spoluzakladatelem Kardioklubu a organizačně se podílel na ozdravných programech pro kardiaky.