Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Rekonstrukce chodníků na sídlišti A. Slavíčka

Rekonstrukce chodníků na sídlišti A. Slavíčka

31. 3. 2023

Příští týden bude zahájena první etapa projektu „Velká dešťovka“, díky které dojde k rekonstrukci chodníků ve třech městských lokalitách.

Cílem projektu je výměna nepropustného asfaltového povrchu za propustný povrch, který umožní retenci a vsakování dešťových srážek do půdy pod řešeným povrchem.

Ve Svitavách bylo vytipováno celkem 12 lokalit, ve kterých bylo realizováno 22 průzkumných vrtů. Jejich cílem bylo ověření podloží v rámci plánované výměny povrchů stávajících zpevněných ploch a realizace vsakovacích zkoušek ve vrtech, a to za účelem ověření vsakovací schopnosti horninového prostředí pod projektovanými plochami.
Na základě výsledků splňovaly požadavky k zisku dotace pouze tři lokality, konkrétně sídliště Antonína Slavíčka, sídliště u nádraží (M. Majerové) a ulice 5. května (u hřbitovní zdi).

Od pondělí 3. dubna začne rekonstrukce chodníků a parkovacích míst právě na sídlišti Antonína Slavíčka. Práce v této lokalitě jsou plánovány do konce června. Obyvatelé budou postupně zhotovitelem informováni o uzavírání jednotlivých úseků, kde nebude možné v době provádění prací parkovat. Děkujeme za pochopení.

V příštím roce budou zrekonstruovány zbývající dvě lokality.

Díky dotaci ze Státního fondu ŽP ČR se městu Svitavy podařilo na celý projekt získat dotaci ve výši 11 366 954 Kč.