Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Program třetí adventní neděle

Program třetí adventní neděle

14. 12. 2023

Třetí adventní neděle "přivítá", stejně jako v minulém roce, Svitavského anděla. Žákyně a žáci svitavských škol pilně nacvičovali vánoční písně, které se v neděli odpoledne rozezní horním koncem náměstí. Na místě vystoupí navíc také jeden sbor učitelský. Na jarmarku škol si opět budete moci zakoupit malé dárečky, a podpořit tak místní školy. Navíc tím jistě potěšíte děti, které se na jejich výrobě velkou měrou podílely.

Již od devíti hodin můžete zavítat do Muzea esperanta a vyrobit si originální vánoční přáníčka, po obědě si pro změnu můžete ve svitavském muzeu vyzkoušet řezbářské řemeslo.

Ať už váš program bude jakýkoliv, přejeme krásnou třetí adventní neděli!

• 9:00-16:00 Výroba vánočních přáníček (Muzeum esperanta)
  • 13:00-17:00 Dřevěný a textilní advent (muzeum) - vyzkoušejte si řezbářské řemeslo nebo si vyrobte vánoční dekorativní ozdoby a předměty z patchworku; na místě si také budete moci zakoupit drobné i větší šité dárky a výrobky ze dřeva
  • 14:00 Svitavský anděl (náměstí) - na pódiu v horní části náměstí zazpívají žáci a žákyně ze svitavských škol; součástí bude vánoční xjarmark škol