Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Příští týden bude patřit pěstounství

Příští týden bude patřit pěstounství

14. 9. 2023

V  týdnu 18. až 22. září nás čeká Týden pro pěstounství Pardubického kraje, který se koná pod záštitou Pavla Šotoly, radního Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor.

Ještě před samotným zahájením pořádá Pardubický kraj v neděli 17. září zábavný den pro rodiny v Nasavrkách. "Letos se Den pro rodiny Pardubického kraje koná opět v září, ale tentokrát jsme změnili jeho obsah. To nám umožnila spolupráce se Zemí Keltů v Nasavrkách. Od 10 do 16 hodin bude ve skanzenu připravena řada aktivit. Bude to třeba výroba a pečení placek v keltské kuchyni. Ale také projížďky na koních, střelba z luku, vrhání nožem, tvoření vlastních mincí, keramická dílna a další. Nebude chybět ani ukázka keltského vybavení či vystoupení keltské kapely, kouzelníka a také představení koně Valdy,“ konstatoval radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskové sektor Pavel Šotola.

Více o akci se dozvíte ZDE.

V ORP Svitavy žije aktuálně 72 dětí, které jsou v péči někoho jiného než rodičů. I přesto jsou stále evidovány děti, které vyrůstají v ústavní péči, protože se pro ně nedaří najít náhradní rodinu. A právě tématu náhradní rodinné péče bude patřit následující týden.

• Jaké jsou možnosti náhradní rodinné péče?
  • Co obnáší stát se pěstounem?
  • Na co by se zájemci měli připravit?

Na všechny vaše dotazy vám rádi odpoví ve středu 20. září v rámci dne otevřených dveří na Oddělení prevence a sociálně právní ochrany v přízemí budovy MěÚ Svitavy (T. G. Masaryka 40/25), a to od 10:00 do 11:30 a následně od 13:00 do 15:00 hodin. Připraveny pro vás budou také propagační materiály, které si můžete odnést k prostudování domů.

O den dříve, v úterý 19. září, se podrobnosti o pěstounství dozvíte také od 15 do 18 hodin v sídle organizace Děti patří domů (nám. Míru 108/28). Zde si navíc od 17 hodin můžete poslechnout zajímavou besedu zakladatelky Dagmar Zezulové na téma „Proč mají děti vyrůstat v rodinách a ne v ústavech.“

V případě jakýkoliv dotazů týkajících se náhradní rodinné péče jsou vám pracovnice OSPOD k dispozici po celý rok a rády vám případně zprostředkují také schůzky se současnými pěstouny.