Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Poplatek za odpad je splatný do konce září

Poplatek za odpad je splatný do konce září

25. 9. 2023

Pro rok 2023 je stanovena výše poplatku za komunální odpad na 924 Kč za osobu a jeho splatnost je letos prodloužena do 30. září.

Platbu je možné provést v hotovosti nebo kartou v budově Městského úřadu Svitavy (T. G. Masaryka 25).

Stejně tak můžete využít pro platbu složenku, která vám byla doručena v průběhu září, nebo bezhotovostní převod na bankovní účet města. Bližší informace a údaje pro platbu převodem (číslo účtu a variabilní symbol) získáte u pracovnic odboru životního prostředí:

Rodiny se třemi a více nezaopatřenými dětmi mají možnost čerpat peněžitý dar na každé třetí a další nezaopatřené dítě v plné výši poplatku. O tento dar je možné požádat přímo na odboru životního prostředí po zaplacení poplatku za komunální odpad.