Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Opravy v Litomyšli se dotknou dopravy u nás

Opravy v Litomyšli se dotknou dopravy u nás

18. 7. 2023

Ředitelství silnic a dálnic ČR přichystalo na letošní léto v Litomyšli opravu povrchu vozovky silnice I/35, konkrétně v úseku od světelné křižovatky po výjezd směrem na Svitavy.
Stavbu, která je rozdělena do několika etap, provádí od soboty 15. července společnost Skanska a.s. a dotkne se také dopravy ve Svitavách.

Nejdelší časový úsek zabere oprava mezi světelnou křižovatkou a průmyslovou zónou, která potrvá do 9. září 2023. Ve směru na Vysoké Mýto je doprava vedena po silnici I/35 v jednom jízdním pruhu. Ve směru na Svitavy je doprava po dobu prací rozdělena následovně.

Vozidla do 10 tun jsou vedena objízdnou trasou po místních komunikacích (Trstěnická, Průmyslová a zpět na silnici I/35).
Objízdná trasa pro vozidla nad 10 tun je ovšem vedena přes obce Nová Ves u Litomyšle, Pohodlí, Lezník do Poličky a dále po silnici I/34 do Svitav. Z tohoto důvodu lze očekávat navýšení dopravy při průjezdu městem.