Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Na co se můžete těšit v průběhu TOP týdne

Na co se můžete těšit v průběhu TOP týdne

26. 8. 2022

Od pondělí 29. srpna

V pondělí 29. srpna odstartuje svitavský TOP týden již 12. ročník Řezbářského memoriálu Aloise Petruse. Pokud vás zajímá, jak dřevěné sochy vznikají, přijďte se podívat do zahrady městského muzea, kde bude tradiční vytváření probíhat až do soboty. Řezbáři budou tentokrát vytvářet sochy s tématem „andělé“.
Když do zahrady dorazíte hned v pondělí, zpestří vám pobyt dva koncerty. Od 18 hodin se můžete těšit na svitavskou kapelu Do větru, od 20 hodin pak zahraje jevíčská bigbítová skupinu Kopjam (zde je ZMĚNA v pořadí kapel oproti původnímu plánu!!!).

Pátek 2. září

V pátek proběhne od 19 hodin v Galerii Venkovka vernisáž nových obrazů.

Od 20 hodin bude již náměstí patřit hlavním hudebním tahounům letošního TOP týdne, skupinám Trocha klidu a No Name. Vstupenka na dvojkoncert stojí 100 Kč a můžete si ji zakoupit v předprodeji (děti do 10 let mají vstup zdarma) nebo na místě u vstupu poblíž Městského informačního centra.

Sobota 3. září
Sobotní program je nabitý.

Pro milovníky aktivního pohybu je připravený na svitavském stadionu 2. ročník Festivalu volnočasových aktivit. Zájemci si tak budou moci přímo na místě vyzkoušet všemožné aktivity od více než 20 organizací pořádajících různé zájmové kroužky na území Svitav. A děti si zde třeba pro nadcházející školní rok rovnou vyberou ten, který je zaujme. Začíná se ve 14 hodin a po odpoledním "sportování" bude večer na stadionu patřit muzice. Od 19 hodin vystoupí kapela Acoustic Box, po které od 20:30 rozproudí krev všech posluchačů oblíbená S.U.E.

Dolní část náměstí bude pro změnu patřit výhradně hudebnímu programu. Od 14 hodin zde začne jubilejní 30. slavnost dechových hudeb, která potrvá zhruba do sedmi hodin večerních.

V průběhu odpoledne si můžete odskočit prohlédnout nově vzniklé dřevěné sochy do muzejní zahrady, kde budou v 16 hodin veřejnosti představeny.
Na farní zahradě bude od 16 hodin probíhat Jiřinková slavnost za hudebního doprovodu Moka Band.

Neděle 4. září

Neděle už bude patřit samotné pouti. Samozřejmostí budou někdy až adrenalinové pouťové atrakce.

O program v horní části náměstí se letos nově postará jihočeské divadlo KVELB a především děti se mohou těšit na klauna, kejklování a doprovodná divadla. Program začíná v 9 hodin a končit bude okolo páté hodiny odpoledne.

V dolní části náměstí budete moci relaxovat za doprovodu cimbálové muziky Aleše Smutného se zpěvákem Karlem Hegnerem.

Tečku za týdnem udělá v 19 hodin koncert instrumentálního Tria Musette v kostele sv. Jiljí, kde zazní skladby Astora Piazzolly, Bettiny Born i Johna Lennona.

Těšíme se na vás!