Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Druhá adventní neděle je za námi

Druhá adventní neděle je za námi

5. 12. 2022

Nakoupit si vánoční dekorace, či se zahřát teplým nápojem… to vše mohli lidé přes celou druhou adventní neděli na svitavském náměstí, kde pro ně byl od ranních hodin nachystán velký vánoční jarmark.

Kromě stánků si bylo možné vychutnat v horní části náměstí na hlavním pódiu doprovodný hudební program – koncert Základní umělecké školy Svitavy, uskupení SYxtet a olomouckého smíšeného komorního sboru Ateneo.

Další program probíhal přes den také v městském muzeu. „Vánoce v muzeu“ nabité tvořením vánočních dekorací, zdobením vánočních baněk, pletením vánoček, pečením lineckého cukroví… spolu se zpřístupněným Velkým svitavským mechanickým betlémem přilákaly rekordní počet návštěvníků, kterých se v muzeu prostřídalo přes 2 000.

Podívejte se do fotogalerie od Jiřího Marka, který dokázal zachytit příjemnou nedělní atmosféru.