Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Díla svitavských dětí vystavují v Praze

Díla svitavských dětí vystavují v Praze

5. 6. 2023

Až do pátku 16. června budou díla dětí z výtvarně-historického kroužku GAMU vystavena ve Dvoraně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Letos se děti ve výtvarné školičce, kterou vede Lea Sehnalová při Městském muzeu a galerii ve Svitavách, zamýšlely nad tím, co by se stalo, kdyby se potkali známí umělci, kteří se potkat nemohli.  Vtipné a překvapivé odpovědi najdete právě v dílech na výstavě s názvem „Rozhovory z galerijního ateliéru“.

Záštitu nad výstavou převzal svitavský starosta David Šimek: „Hlavní myšlenkou výstavy je propojení vlastní výtvarné tvorby a dějin umění, a to formou vyprávění příběhů, výtvarných prezentací a bádání nad historickými a uměleckými artefakty. Jsem moc pyšný na naše umělce, jejichž nádherné výtvory budou zdobit prostory Dvorany do poloviny června." Sám David Šimek se po vernisáži ujal prohlídky sněmovních prostor, na kterou se vydal společně s malými svitavskými umělci.