Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » DALŠÍ POSTUPY NA ROSNIČCE

DALŠÍ POSTUPY NA ROSNIČCE

29. 8. 2023

Zítra, ve středu 30. srpna, bude na Rosničce probíhat odlov bílé ryby. Ačkoliv kvůli stavu vody a počasí nepředpokládáme, že by někdo rybník během zítřejšího dne využíval k plavání nebo třeba projížďce na loďce, i tak vás prosíme o zítřejší nevyužívání této vodní plochy. Předem děkujeme.

A co se kolem Rosničky děje dalšího?

V polovině srpna proběhlo měření mocnosti sedimentu, které přinese důležité podklady pro zpracování projektu na odbahnění rybníku.

Stejně tak jsou v plném proudu práce na úpravě vodního toku řeky Svitavy. V minulém týdnu prošli zástupci všech dotčených stran celý úsek možné úpravy toku. Cílem je jeho navrácení do původního koryta, protože nyní voda pramenným úsekem protéká rovným vybagrovaným korytem. Na toku by tak opět měly vzniknout meandry a tůně. Na tento projekt město Svitavy plánuje podat žádost o dotaci z OPŽP, která by mohla dosáhnout až 100% výše.